Кілька візитів до садочка або навчання в школі під час сезону загострення респіраторних захворювань — і діти скаржаться на хворобливі відчуття в горлі, які можуть посилюватися з кожним днем. Така ситуація знайома більшості батьків. Але, на жаль, не всі можуть вчасно розпізнати ангіну й почати дієве симптоматичне лікування. Тому сьогодні поговоримо про симптоми цього захворювання та найефективніші методи лікарської терапії для усунення хвороби.
Ангіна, або гострий тонзиліт, — це захворювання інфекційного характеру, розвиток якого спровокований вірусами, бактеріями або грибками. Хвороба зазвичай вражає мигдалини, спричиняючи їхнє сильне запалення. Найпоширеніші причини ангіни в дітей: розумова або фізична перевтома, зниження захисних функцій імунітету, інфекційні процеси в організмі, переохолодження і тісний контакт із хворими на ангіну дітьми або дорослими.
Щоб уберегти дитину від зараження інфекцією, потрібно проводити профілактику. Наприклад, у період підвищеного ризику захворюваності додати в раціон більше вітамінів природного походження та вітамінних комплексів за рекомендацією лікаря. Якщо ж уберегти малюка від захворювання не вдалося, тоді зверніть увагу на перші симптоми, які допоможуть вчасно розпізнати хворобу:
Ангіна в дитини в півтора року або ангіна в дитини в 1 рік може проявлятися дещо по-іншому. Наприклад, малюк часто стає більш примхливим, погано спить, відмовляється від їжі або плаче під час прийому їжі.
У батьків часто виникають запитання, що робити в разі виявлення ангіни у дітей і як лікувати гнійну ангіну в дитини. Щоб отримати ефективний план лікування, потрібно обов’язково звернутися до педіатра за очним оглядом і діагностикою. Зазвичай перед призначенням терапії лікар направляє на необхідні аналізи та дослідження. Наприклад, загальний аналіз крові, тести на наявність конкретних видів мікроорганізмів (вірусів, грибків або бактерій). На основі даних лікар складе загальну клінічну картину. І якщо діагноз підтвердиться, призначить необхідне лікування. Найефективнішими методами комплексної боротьби з ангіною в дітей є:
Самостійно призначати препарати або процедури для домашнього лікування ангіни дитині не варто. Самолікування може призвести до посилення проблеми.
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Як ми говорили раніше, якщо в дитини спостерігається два й більше симптоми ангіни, краще негайно звернутися до кваліфікованого педіатра за медикаментозним лікуванням. Несвоєчасна терапія може призвести до ускладнень. Наприклад, гострої фази хвороби, яка вимагає перебування в стаціонарі, інфікування інших органів дихання або переходу ангіни в хронічний стан.
Краще потрапити на прийом до лікаря в перші дні або за початкових проявів хвороби, щоб запитати, чим лікувати ангіну в дітей. Але якщо ви перебуваєте закордоном або на прийом до педіатра черга, тоді можна проконсультуватися з лікарем у телефонному режимі. Після консультації фахівець призначить, чим лікувати ангіну дитині в будь-якому віці, зокрема і в 1 рік. Зазвичай до таких методів належить прийом певних безпечних препаратів, що полегшить стан малюка й почнуть боротьбу із захворюванням.
Від ангіни в дитини в 1 рік і старших діток допомагають натуральні препарати на рослинній основі, що виготовлені за фітоніринговою технологією. Такі медикаменти не тільки сприятливо впливають на організм дитини, а й мають низку позитивних властивостей:
Також для полегшення стану дитини під час ангіни лікарі радять пити більше та частіше теплої рідини і вітамінні комплекси для посилення захисних імунних функцій організму. Надалі на консультації в педіатра потрібно обов’язково розповісти фахівцеві про препарати та процедури, які були застосовані до візиту.
На спеціалізованих сайтах і офлайн-полицях аптек представлена велика кількість медичних лікарських засобів, які призначені для швидкої та ефективної боротьби із симптомами та причинами гострого тонзиліту — ангіни. Їхня дія зазвичай спрямована на усунення запального процесу в носоглотці та мигдаликах, а також місцевого знеболення.
Але більшість препаратів не можуть вважатися безпечними для дітей, оскільки містять у складі хімічні синтетичні речовини, які здатні спричинити непередбачувану реакцію організму. Це особливо актуально, якщо йдеться про лікування ангіни в однорічної дитини та дітей дошкільного віку. У таких випадках краще вибирати засоби від ангіни для дітей на основі рослинних екстрактів цілющих рослин, які позиціонуються, як безпечні засоби проти ангіни. Наприклад, німецька фармацевтична компанія Біонорика СЕ розробила препарат Тонзипрет® для лікування гострих респіраторних інфекцій горла в дітей.
Тонзипрет® від Біонорика СЕ представлений у зручних форматах — краплі та таблетки. Краплі підходять для однорічних малюків, а таблетки — діткам старшого віку.
1Tewfik TL, Al Garni M. Tonsillopharyngitis: clinical highlights. J Otolaryngol. 2005 Jun;34 Suppl 1:S45–9. PMID: 16089240.
2Guntinas-Lichius O et al. Treatment of recurrent acute tonsillitis-a systematic review and clinical practice recommendations. Front Surg. 2023 Oct 10;10:1221932. doi: 10.3389/fsurg.2023.1221932. PMID: 37881239; PMCID: PMC10597714.
3Bartlett A, Bola S, Williams R. Acute tonsillitis and its complications: an overview. J R Nav Med Serv. 2015;101(1):69–73. PMID: 26292396.
4Mclsaac WJ, Goel V, To T, Low DE. The validity of sore throat score in family practice. CMAJ. 2000, 163(7): 811-815.