Мигдалини (гланди) — це орган лімфатичної системи, який складається з лімфоепітеліальної тканини в порожнині рота й носоглотки. Мигдалини захищають організм людини від патологічної мікрофлори, яка потрапляє в організм із їжею або разом з повітрям. Ураження цього органу призводить до зниження загального імунітету та вразливості дорослих і дітей до вірусних, бактеріальних і грибкових інфекцій.
До збільшення мигдаликів у дитини можуть призвести збудники різних видів — віруси, бактерії або грибки.
Зараження інфекційним збудником — пряма причина розвитку запальних процесів у мигдаликах. Непрямими каталізаторами ураження цього органу може стати запущений карієс, травматизація тканин горла й мигдаликів, сильне зниження імунітету на тлі надмірної перевтоми та стресів.
Щоб уникнути потрапляння вірусів в організм дитини, потрібна якісна профілактика. До методів запобігання зараженню належить зміцнення захисних функцій організму за допомогою імуностимуляторів, загартовування, додавання в раціон вітамінів і мінералів природного походження.
Якщо уникнути потрапляння збудника в організм не вдалося, тоді потрібно звернути увагу на перші симптоми запалення мигдалин і вчасно звернутися до лікаря. Консультація та огляд у фахівця допоможуть отримати ефективний план лікування та запобігти розвиткові ускладнень.
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Лікування гланд у дітей призначається лікарем на основі необхідних результатів аналізів і обстежень. Для цього педіатр на первинній консультації проведе очний огляд і збере анамнез. Далі — може дати направлення на лабораторні дослідження для встановлення причини виникнення запалення в тканинах мигдаликів. І тільки потім складе дієвий план терапії, який допоможе позбутися проблеми без ускладнень.
Залежно від природи збудника лікування мигдаликів матиме такий вигляд:
Для безпечного лікування запалення мигдаликів у дітей різного віку потрібно обов’язково дотримуватися рекомендацій педіатра або отоларинголога. Оскільки самолікування може призвести до переходу захворювання в хронічну фазу або до загострення запального процесу. Також не варто довіряти сумнівним порадам із мережі та народним засобом, якщо такі викликають недовіру. Це може бути небезпечно для здоров’я дитини.
Щоб полегшити стан дитини, зняти симптоми й усунути причину захворювання, дітям рекомендується приймати безпечні лікарські препарати на основі натуральних рослинних екстрактів. Одним із таких рослинних лікарських засобів є Тонзипрет® від німецької фармацевтичної компанії Біонорика СЕ.
Тонзипрет® дітям виписується для симптоматичного лікування гострих тонзилітів, ларингітів і фарингітів. Препарат допомагає ефективно зняти запалення мигдалин, усунути больові відчуття в горлі та набряк слизової завдяки натуральним компонентам унікальних рослин. Таким як:
До складу комплексного гомеопатичного медикаменту також входять сапоніни, флавоноїди, ефірні олії інших цілющих рослин. Такий комплекс речовин забезпечує фармакологічні ефекти: протизапальний, аналгетичний, а також імуностимулювальний.
Формула препарату створена таким чином, що практично не спричиняє побічні реакції дитячого організму. А завдяки зручним лікарським формам — краплі та таблетки — засіб можна підібрати для діток різного віку. Наприклад, однорічній дитині підійдуть краплі, оскільки для малюків такого віку небезпечно приймати таблетований варіант лікарських засобів. Хоча й таблетки від тонзиліту також підходять для дітей від 1 року життя, оскільки вони швидко розпадаються в роті та їхнє застосування також не пов’язане з труднощами. Вибрати вид препарату можуть батьки, зважаючи на всі переваги для дитини або її особливостей.
Перед прийомом будь-яких лікарських засобів, і Тонзипрету® зокрема, краще проконсультуватися з педіатром або вузькопрофільним фахівцем. А також уважно вивчити інструкцію і рекомендації від виробника.
1Tewfik TL, Al Garni M. Tonsillopharyngitis: clinical highlights. J Otolaryngol. 2005 Jun;34 Suppl 1:S45–9. PMID: 16089240.
2Guntinas-Lichius O et al. Treatment of recurrent acute tonsillitis-a systematic review and clinical practice recommendations. Front Surg. 2023 Oct 10;10:1221932. doi: 10.3389/fsurg.2023.1221932. PMID: 37881239; PMCID: PMC10597714.
3Worrall GJ. Acute sore throat. Can Fam Physician, 2007, 53(11): 1961-1962.